Wybór odpowiedniej barwy światła LED zależy od przeznaczenia danego pomieszczenia.
Poniżej przedstawiamy, jak dobrać barwę światła do różnych przestrzeni.

Sypialnia - Barwa światła: Bardzo ciepła biel (2700K)

Charakterystyka: Światło o barwie ciepłej bieli jest przytulne i relaksujące, co sprzyja odpoczynkowi i zasypianiu. Idealne do sypialni, ponieważ tworzy intymną i uspokajającą atmosferę. Jest także dedykowane do wieczornej pory dnia, ponieważ pomaga zredukować napięcie i przygotować nas do snu.

Salon (3000K) - Barwa światła: Ciepła biel (3000K)

Charakterystyka: Światło o barwie 3000K jest nieco chłodniejsze od 2700K, ale nadal ciepłe i przytulne. Dobrze nadaje się do salonów, gdzie chcemy stworzyć komfortową i przyjemną atmosferę zarówno do odpoczynku, jak i do spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Kuchnia i łazienka - Barwa światła: Neutralna biel (4000K)

Charakterystyka: Światło o barwie neutralnej bieli jest bardziej energetyzujące i klarowne, co pomaga w wykonywaniu precyzyjnych zadań, takich jak przygotowywanie posiłków, krojenie czy gotowanie. Jest to odpowiednia barwa światła do kuchni, łazienki lub biura, ponieważ poprawia widoczność i koncentrację. Światło o neutralnej barwie jest bardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego. Neutralna biel jest mniej męcząca dla oczu niż światło o niższej lub wyższej temperaturze barwowej, co pozwala na dłuższą i bardziej efektywną pracę.

Garaż, siłownia, warsztat - Barwa światła: Chłodna biel (6000K)

Charakterystyka: Światło o barwie chłodnej bieli jest bardzo jasne i pobudzające nas do działania. Idealne do miejsc pracy, siłowni itp., gdzie aktywność i/lub koncentracja są kluczowe. Chłodne światło silniej hamuje produkcję melatoniny, co może wpływać na zaburzenia rytmu dobowego, szczególnie gdy jest stosowane wieczorem lub w nocy. Dlatego zaleca się unikanie tego typu oświetlenia przed snem.

Dobór odpowiedniej barwy światła LED jest kluczowy dla komfortu i funkcjonalności pomieszczenia, a także dla zdrowia i wydajności człowieka. Warto zwrócić uwagę na to, jakie światło stosujemy w poszczególnych wnętrzach i jak wpływa ono na nasze samopoczucie oraz codzienne funkcjonowanie.

Uwzględniając powyższe wskazówki, można stworzyć idealne warunki świetlne dla różnych aktywności w każdym z pomieszczeń.

W ofercie Design Light znajdziesz wszystkie omawiane barwy światła LED czy to w formie taśm LED czy opraw punkowych.

Jeśli dobór barwy światła sprawia Ci kłopot skontaktuj się z naszymi specjalistami pod numerem 603 983 727 lub mailowo sklep@designlight.pl.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.