Żarówki LED

Żarówka LED 5W GU10 230V Żarówka LED 5W GU10 230V 2
  • -1,40 zł
Dostępny w 48h
Żarówki LED

Żarówka LED 5W GU10 230V

ZAR-D-G-5W-01-30K
3,50 zł 4,90 zł
1 Ocen
ŻARÓWKA LED GU10 / 230V o mocy 5W, wyposażona w mleczną szybkę.
Zestaw żarówek GU10 LED Zestaw żarówek GU10 LED 2
  • -7,50 zł
Dostępny w 48h
Żarówki LED

Zestaw żarówek LED 5W GU10 230V

ZAR-D-G-5W-01-30K-05
17,00 zł 24,50 zł
Zestaw 5 sztuk żarówek LED GU10 / 230V o mocy 5W.
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Żarówki LED – gdzie znajdą zastosowanie?

W przypadku technologii LED żarówki to jedne z najchętniej stosowanych rodzajów oświetlenia przede wszystkim we pomieszczeniach, ale również w samochodach. Wiele osób zamienia tradycyjne źródło światła na ledy, ze względu na ich rozmaite walory. Pierwszy z nich dotyczy tego, że są to żarówki energooszczędne. W porównaniu do zwykłej żarówki zużywają one dziesięciokrotnie mniej energii elektrycznej. Zamiana oświetlenia na ledowe jest więc bardzo rozsądnym pomysłem. Panuje mit dotyczący tego, że emituje ono nienaturalne i nieprzyjemne światło. Kiedyś rzeczywiście trudno było znaleźć dobre żarówki LED, które nie powodowały dyskomfortu dla oczu. Te czasy jednak już dawno minęły, a wybór natężenia i barwy oświetlenia jest bardzo duży.

Żarówki LED posiadają wiele zalet - czy warto się na nie zdecydować?

Istotną zaletą ledów jest to, że się nie nagrzewają. Dzięki temu mogą być stosowane w laboratoriach i miejscach, które wymagają utrzymania ściśle określonej temperatury. Wymiana żarówek na ledowe to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż nie wymaga częstego ich wymieniania. Przeciętna długość życia żarówki LED to 30 – 50 tysięcy godzin. Oznacza to, że czas między założeniem i wykręceniem zużytej żarówki może wynosić nawet ponad 5 lat (w sytuacji, gdy światło jest bez przerwy włączone). Dla porównania żarówka tradycyjna wypali się już po 2 miesiącach. Oświetlenie ledowe powinno przekonać również tych, którym nie jest obojętny los środowiska naturalnego. Energooszczędność i długowieczność diod LED przyczyniają się w pewnym stopniu do poprawy świadomości ekologicznej ludzi. Chociaż ledy kojarzą się z wysoką ceną, obecnie nie trudno jest znaleźć tanie żarówki LED.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć