Żarówki LED

ŻARÓWKA LED -SZTYFT LED SMD JC G4 ŻARÓWKA LED -SZTYFT LED SMD JC G4 2
Dostępny w 48h
Żarówki LED

Żarówka LED sztyft LED 9 SMD G4

ZAR-LDS9-G4-02
7,30 zł
ŻARÓWKA LED – sztyft LED 9 SMD JC G4 o mocy 2W, działający pod napięciem 12V.
Żarówka  LED 5W - GU10/230V Żarówka  LED 5W - GU10/230V 2
Dostępny w 48h
Żarówki LED

Żarówka LED 5W GU10 230V

ZAR-D-G-5W-01-30K
7,90 zł
ŻARÓWKA LED GU10 / 230V o mocy 5W, wyposażona w mleczną szybkę.
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Żarówki LED – gdzie znajdą zastosowanie?

W przypadku technologii LED żarówki to jedne z najchętniej stosowanych rodzajów oświetlenia przede wszystkim we pomieszczeniach, ale również w samochodach. Wiele osób zamienia tradycyjne źródło światła na ledy, ze względu na ich rozmaite walory. Pierwszy z nich dotyczy tego, że są to żarówki energooszczędne. W porównaniu do zwykłej żarówki zużywają one dziesięciokrotnie mniej energii elektrycznej. Zamiana oświetlenia na ledowe jest więc bardzo rozsądnym pomysłem. Panuje mit dotyczący tego, że emituje ono nienaturalne i nieprzyjemne światło. Kiedyś rzeczywiście trudno było znaleźć dobre żarówki LED, które nie powodowały dyskomfortu dla oczu. Te czasy jednak już dawno minęły, a wybór natężenia i barwy oświetlenia jest bardzo duży.

Żarówki LED posiadają wiele zalet - czy warto się na nie zdecydować?

Istotną zaletą ledów jest to, że się nie nagrzewają. Dzięki temu mogą być stosowane w laboratoriach i miejscach, które wymagają utrzymania ściśle określonej temperatury. Wymiana żarówek na ledowe to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż nie wymaga częstego ich wymieniania. Przeciętna długość życia żarówki LED to 30 – 50 tysięcy godzin. Oznacza to, że czas między założeniem i wykręceniem zużytej żarówki może wynosić nawet ponad 5 lat (w sytuacji, gdy światło jest bez przerwy włączone). Dla porównania żarówka tradycyjna wypali się już po 2 miesiącach. Oświetlenie ledowe powinno przekonać również tych, którym nie jest obojętny los środowiska naturalnego. Energooszczędność i długowieczność diod LED przyczyniają się w pewnym stopniu do poprawy świadomości ekologicznej ludzi. Chociaż ledy kojarzą się z wysoką ceną, obecnie nie trudno jest znaleźć tanie żarówki LED.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć