Taśmy LED RGB

Taśma RGB 30 LED/m bez żelu... Taśma RGB 30 LED/m bez żelu... 2
Dostępny w 48h
Taśmy LED RGB

Taśma RGB 30 LED/m bez żelu IP20 6W/m

R-LDL3-10MM-150-RGB
70,00 zł
1 Ocen
Taśma 30 LED/m RGB 6W/m bez żelu, ze standardowym stopniem ochronności IP20, wyposażona w mocne diody typu 5050. Cena dotyczy rolki 5m.
TAŚMA RGB 60 LED/m W ŻELU IP45 12W/m TAŚMA RGB 60 LED/m W ŻELU IP45 12W/m 2
Dostępny w 48h
Taśmy LED RGB

Taśma RGB 60 LED/m bez żelu IP20 12W/m

R-LDL3-10MM-300-RGB1
99,00 zł
Taśma RGB 60 LED/m SMD 12W/m bez żelu to idealny sposób na oświetlenie przestrzeni użytkowych. Możliwość zmiany barwy światła. Cena dotyczy rolki 5 m.
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Jak działają taśmy LED RGB?

Taśma RGB to stosunkowo nowy wynalazek w dziedzinie oświetleniowej. Technologia oparta na elektroluminescencji po raz pierwszy została wykorzystana do produkcji żarówki emitującej białe światło w 2014 roku. Kolory ledów opierają się na technologii RGB. Pasek LED RGB wykorzystuje do swojego działania trzy podstawowe barwy – czerwoną, zieloną i niebieską. Z ich połączenia powstają niezliczone kombinacje kolorystyczne, a na tym polega właśnie technologia RGB Taśma to jedna z form, jakie przyjmuje oświetlenie RGB. Oprócz niej, na rynku popularne są również klasycznie prezentujące się żarówki. Kolory w metodzie LED otrzymuje się przy pomocy połączenia ze sobą odpowiednich pierwiastków chemicznych. Chociaż możliwe jest stworzenie szerszej palety kolorów, najłatwiej i najtaniej jest postawić na trzy podstawowe, które po zmieszaniu ze sobą tworzą inne barwy. Dioda LED RGB może więc świecić w większej ilości tonacji niż wynikałoby to z bezpośredniego tłumaczenia skrótu RGB.

Jakie są walory użytkowe taśm ledowych RGB?

Taśmy LED RGB cieszą się stale rosnącą popularnością i nie wynika ona wyłącznie z panującej mody. Główną ich zaletą jest możliwość uzyskania rozmaitych kombinacji kolorystycznych światła, która ma niebagatelny wpływ na wygląd pomieszczeń i ich klimat. Taśma ledowa RGB znajduje zastosowanie w klubach, restauracjach i innych miejscach, które chcą wyróżnić się niepowtarzalnym stylem podkreślonym przez oświetlenie. Problemem klasycznej żarówki jest niska energooszczędność i wysoki stopień nagrzewania się. Lampa LED RGB nie powoduje ani zbyt wysokiej temperatury oraz rachunków za prąd wynikających z wyboru źródła światła. Chęć zmniejszenia zużycia elektryczności jest powodem, dla którego tak często wybierana jest taśma RGB. Cena, jaką ponosi się za jej używanie jest więc stosunkowo niewielka, zarówno w kontekście budżetu, jak i ekologii. Dla wielu osób te czynniki przemawiają za inwestycją właśnie w tego rodzaju nowoczesną technologię. Oprócz oszczędności taśma RGB LED jest bardzo bezpiecznym wyborem, ponieważ posiada stosunkowo niewielkie napięcie. Ma to szczególne znaczenie, gdy w pomieszczeniu mają przebywać zwierzęta, które mogą gryźć kable. W momencie nastąpienia zwarcia nie dojdzie więc do porażenia prądem. Bardzo istotną i równie ważną zaletą jest różnorodna moc świetlna LED RGB Taśma wykonana przy wykorzystaniu tego wynalazku może świecić mocnym, jak również bardziej dekoracyjnym światłem. Zależy to od modelu produktu.

Jakie są możliwości zestawów taśm LED RGB?

W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje produktów wykonanych w technologii LED RGB. Taśma LED może znajdować się w żelowej osłonce lub bez. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest taśma LED RGB z pilotem IR (na podczerwień) lub RF (radiowym), dzięki któremu można w prosty i wygodny sposób zmieniać kolor oświetlenia. W przeciwieństwie np. do żarówek LED taśma RGB może być przymocowana praktycznie w każdym miejscu, m.in. we wnęce przy suficie, w oszklonej gablocie czy pod szafką kuchenną. Zalecamy stosowanie taśmy bez żelu w profilu aluminiowym. W większości ciasnych zakamarków sprawdzi się właśnie taśma LED RGB, a cena takiego źródła światła jest stosunkowo niska. Zależy przede wszystkim od modelu i mocy świetlnej produktu.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć