Pstryk czy klik? Rodzaje wyłączników do LED

Post z Oświetlenie LED i podobne 18-10-2018
Pstryk czy klik? Rodzaje wyłączników do LED

Włączanie i wyłączanie oświetlenia – niby prozaiczna czynność, a może odbywać się na tak wiele sposobów. Zapraszamy na szybki przegląd najpopularniejszych wyłączników do LED.

Do najbardziej podstawowych wyłączników należy przyciskowy MS60 do profili LED. Klasyczny mechanizm działania wiąże się tu ze stosunkowo prostym montażem – wystarczy zamontować płytkę w profilu i wykonać otwór w kloszu o średnicy od 4 do 5 mm, przez który wyłącznik będzie mógł wystawać. Ciekawszym rodzajem wyłącznika jest wyłącznik ściemniacz dotykowy do LED. Zasada jego działania opiera się na wykorzystaniu sensora, którego dotknięcie powoduje włączenie lub wyłączenie światła. Dodatkową funkcją tego wyłącznika jest ściemnianie i rozjaśnianie oświetlenia LED poprzez dłuższy dotyk.

Wyłącznik IR MOVE zbliżeniowy do LED

Wyłącznik IR MOVE zbliżeniowy do LED

Machnij na to ręką
Wyłącznik IR MOVE zbliżeniowy oraz wyłącznik IR uniwersalny S01 umożliwiają bezdotykowe włączanie i wyłączanie oświetlenia dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu. Rejestrują ruch na obszarze do 10–15 cm – wystarczy ruszyć ręką w stronę sensora, aby włączyć lub wyłączyć światło. To wygodne rozwiązanie sprawdza się m.in. w montowanym pod szafkami kuchennymi oświetleniu LED. Kiedy na przykład kończysz zmywać naczynia i masz mokre dłonie, nie musisz niczego dotykać, a jedynie wykonać niewielki ruch w pobliżu czujnika.

Wyłącznik PIR 1 do szaf

Wyłącznik PIR 1 do szaf

Otwierasz szafę, a tu jasno!
Wyłącznik PIR 1 umożliwia bezdotykowe włączanie i wyłączanie oświetlenia w szafach. Jeśli w zasięgu ok. 1,5 m wykryje ruch, oświetlenie włączy się, a po upływie 40 sekund od momentu, gdy ruch przestał być wykrywany, zostanie wyłączone. Nieco inaczej działa wyłącznik LED DOOR, który rejestruje ruch na obszarze 15 cm, dzięki czemu światło zapala się przy otwieraniu drzwi i gaśnie przy ich zamykaniu. Produkt ten idealnie nadaje się do mebli z drzwiami zarówno klasycznymi, jak i przesuwnymi.  

Włącznik klawiszowy + sterownik MONO LED

Włącznik klawiszowy + sterownik MONO LED

Niech stanie się światłość!
Przedstawione powyżej akcesoria stanowią tylko część dostępnych na rynku i w naszym sklepie wyłączników o oświetlenia LED. Oprócz nich oferujemy również wyłączniki:

Więcej akcesoriów do LED znajdziesz w ofercie Design Light.