Klipsy LED – nowoczesny pomysł na oświetlenie półek

Post z Oświetlenie LED i podobne 03-10-2018
Klipsy LED – nowoczesny pomysł na oświetlenie półek

Zastanawiasz się, jak udekorować swój salon bez narażania się na duże koszty? Przeczesujesz sklepy w poszukiwaniu przedmiotów, które dodadzą Twojemu wnętrzu charakteru, ożywią je lub tchną w nie nutkę nowoczesności? Rozwiązanie jest dużo prostsze, niż mogłoby się wydawać. Technologia LED kojarzy się głównie z podwieszanymi sufitami i oprawami podszafkowymi, jednak takie spojrzenie jest bardzo mylące. Diody mogą posłużyć również jako znakomita dekoracja, czego przykładem są proste i wygodne w zastosowaniu klipsy LED do półek szklanych.

Klipsy LED to jeden z najciekawszych pomysłów w dziedzinie oświetlenia ostatnich lat. Pozwalają one na efektowne podświetlenie półek szklanych w salonowych witrynach, a także w meblach kuchennych czy w łazience. Ich niewielki rozmiar, niski pobór mocy oraz wygodny, szybki montaż sprawiają, że próżno szukać dalej.

Drobny akcent – duża różnica

Czasem na pozór niewielkie urozmaicenie wystarczy, by otrzymać oczekiwany efekt. Klipsy LED zapewnią wnętrzu powiew świeżości, a jednocześnie nie zachwieją Twoim budżetem. Jeden klips wystarczy dla pojedynczej półki, jeśli zaś posiadasz witrynę z kilkoma półkami szklanymi – opłaci się wybór jednego z zestawów.

Zanim jednak zdecydujesz się na zakup klipsów LED, upewnij się, że:

  • Twoje półki mają grubość od 5 do 8 mm;
  • ich krawędzie są matowe (w przeciwnym razie nie uświadczysz wrażenia liniowego rozmycia światła).

Jeśli faktura krawędzi Twoich półek nie jest odpowiednia do zastosowania klipsów, warto udać się do szklarza i poprosić o ich zeszlifowanie. To drobna usługa, a zdecydowanie korzystnie wpłynie na efekt, jaki dają klipsy LED.

Klipsy LED dostępne są w sześciu barwach światła do wyboru

Jak zamontować klips LED? Bardzo prosto!

Oto trzy kroki do wykonania zadania:

  1. nasuń klips na tylną część półki;
  2. wykonaj otwór w „plecach” mebla, przez który poprowadzisz przewód z wtyczką minikonektor;
  3. podłącz klips do rozdzielacza z zasilaczem…

…i gotowe! Układ zasilający wchodzi w skład każdego zestawu klipsów LED.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje klipsów LED: metalowe, PVC oraz PVC RGB. Ostatnie z wymienionych dają możliwość kontrolowania i zmiany programów świecenia za pomocą sterownika z pilotem, co czyni je prawdziwą gratką dla fanów efektownego oświetlenia dekoracyjnego.

Czy wiesz już, który z klipsów sprawdzi się u Ciebie?