Punktowe oświetlenie sufitowe – dlaczego warto?

Post z Oświetlenie LED i podobne 24-09-2018
Punktowe oświetlenie sufitowe – dlaczego warto?

Punktowe oprawy sufitowe początkowo uważano za zwykłą nowinkę techniczną, kolejną modę, która zaraz przeminie. Dziś jednak coraz częściej zastępują one klasyczne rozwiązania w postaci lamp wiszących, a niektórzy decydują się na połączenie obu tych pomysłów. Co sprawiło, że oświetlenie punktowe stało się tak popularne w polskich domach?

Mówiąc o punktowym oświetleniu sufitowym, zwykle mamy również na myśli podwieszany sufit. I słusznie – dzięki temu rozwiązaniu lampy LED (lub lampy halogenowe) prezentują się estetycznie i nie zajmują dodatkowej przestrzeni. Jest to dużą zaletą szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie lampy wiszące bardzo rzucają się w oczy. Oprawy wpuszczane w podwieszany sufit (a ich wybór jest naprawdę szeroki: ApolloStella czy Ringo to tylko niektóre z obecnych na rynku modeli) są ponadto stosunkowo proste w montażu, a ich okablowanie oraz wszelki osprzęt dają się łatwo ukryć. No i – rzecz jasna – nie wymagają częstego odkurzania. Funkcjonalność i estetyka zdecydowanie na plusie!

APOLLO oprawa sufitowa LED wpuszczana APOLLO oprawa sufitowa LED wpuszczana

STELLA oprawa sufitowa LEDSTELLA oprawa sufitowa LED

RINGO oprawa sufitowa wpuszczana RINGO oprawa sufitowa wpuszczana

Prosto w punkt!

Oświetlenie punktowe zyskuje również w najważniejszej kwestii, jaką jest emisja światła. Dzięki niemu jesteśmy w stanie skupić wiązkę światła na wybranym obiekcie lub obszarze. Możemy zatem zdecydować, czy oprawa sufitowa będzie nam służyć jako oświetlenie główne, czy uzupełniające. No i wreszcie – warto wspomnieć też o wygodzie w doborze oświetlenia do aranżacji wnętrza. Oświetlenie sufitowe w postaci opraw LED (lub halogenów) doskonale odnajdzie się zarówno w nowoczesnych mieszkaniach, jak i w tych, których wystrój znacznie bliższy jest klasyce.

Podsumowując – punktowe oświetlenie sufitowe oznacza:

  • prosty montaż w podwieszanym suficie;
  • estetykę wykonania i możliwość ukrycia przewodów;
  • więcej wolnej przestrzeni;
  • wysoką funkcjonalność – możliwość oświetlenia wybranych punktów w pomieszczeniu;
  • uniwersalność stylu i przeznaczenia.

Skoro zalety wypunktowane, czas podjąć działanie! Różne oprawy sufitowe oraz inne oświetleniowe inspiracje znajdziesz w naszym internetowym sklepie. A jeśli zastanawiasz się, czy oprawa sufitowa w ogóle jest Ci potrzebna, zapraszamy do lektury krótkiego tekstu poświęconego zastosowaniom tego pomysłu.