Czy oprawa sufitowa jest potrzebna?

Post z Oświetlenie LED i podobne 06-09-2018
Czy oprawa sufitowa jest potrzebna?

Podwieszany sufit na przestrzeni ostatnich lat stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych. To z kolei owocuje pojawianiem się na rynku wielu opraw sufitowych, stopniowo zastępujących tradycyjne lampy wiszące lub będących ich uzupełnieniem. Dziś opowiemy o tym, jakie funkcje pełnią oprawy sufitowe LED oraz jakiego typu produkty mamy do wyboru.

Częste stosowanie opraw sufitowych świadczy o tym, że nie stanowią one jedynie detalu, dodatku czy  „opakowania” dla żarówki LED. Źródła światła bez żadnych opraw są charakterystyczne dla pomieszczeń urządzonych w stylu industrialnym – wtedy taki zabieg może mieć sens i pozwolić na uzyskanie całkiem ciekawego efektu. Nowoczesność to jednak nie tylko industrializm, a wtedy warto zadbać o estetyczną oprawę. Jedną z funkcji opraw sufitowych LED jest właśnie dekoracyjność, dzięki której mogą one doskonale dopełnić wystrój wnętrza.

Innym zadaniem, jakie ma spełniać oprawa sufitowa jest stabilizowanie źródła światła w taki sposób, aby jego blask padał zawsze w określone miejsce. Luźno wisząca żarówka jest podatna na drgania i kołysanie, a także na wilgotność i wahania temperatur. Wpływ tych czynników zostaje sprowadzony do zera, jeśli zastosujemy solidną i dopasowaną oprawę. 

Wpuszczana oprawa sufitowa Exu 12 Wpuszczana oprawa sufitowa Exu 12

Nawierzchniowa oprawa sufitowa EXD 1 Nawierzchniowa oprawa sufitowa EXD 1


W środku czy na wierzchu?

Mówiąc o rodzajach opraw sufitowych, zwykle mamy na myśli ich umiejscowienie i sposób montażu. Oprawy wpuszczane w powierzchnię stropową są z pewnością rozwiązaniem stawiającym na dyskretność i minimalizm. Mało widocznie źródło światła nie zwraca naszej uwagi i nie zaburza w żaden sposób wyglądu pomieszczenia. Do opraw wpuszczanych zaliczymy takie produkty jak Mars, Exu czy Stella. Zawsze mamy jednak alternatywę: oprawy nawierzchniowe (natynkowe), takie jak EXD 1, są stosunkowo proste do zamontowania, nie wymagają bowiem wiercenia otworów montażowych – wystarczy przykręcić je do powierzchni, podłączyć do sieci elektrycznej i gotowe!

Więcej opraw sufitowych LED znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy!