Sterowniki do LED i ich rodzaje

Post z Oświetlenie LED i podobne 03-08-2018
Sterowniki do LED i ich rodzaje

Technologia oświetlenia LED rozwija się z każdym kolejnym rokiem, a na rynek wchodzą coraz to nowsze rozwiązania. Na popularności w ciągu ostatnich kilku lat zyskały akcesoria LED posiadające funkcję zmiany światła, jego ściemniania i rozjaśniania. Kontrolę nad programami świecenia diod LED i nie tylko możemy sprawować dzięki dodatkowemu urządzeniu w postaci odpowiedniego sterownika.

Sterowniki do oświetlenia LED najczęściej służą do obsługi opraw i taśm LED wykorzystujących technologię RGB, choć mogą być również używane w przypadku oświetlenia MONO oraz BICOLOR. Zwykle są dostępne w zestawie z niewielkimi i wygodnymi w użytkowaniu pilotami, które łączą się z danym urządzeniem dzięki falom radiowym lub IR (podczerwień). Sterowniki LED pozwalają nam na kontrolowanie pracy urządzeń, która może odbywać się w kilku lub nawet kilkunastu trybach, w zależności od modelu. Wybór barwy świecenia sprowadza się do jednego kliknięcia przycisku na pilocie. Niejednokrotnie mamy również możliwość zmiany intensywności świecenia lub wybrania jednego z programów specjalnych, umożliwiających płynną zmianę kolorów w określonym czasie czy miganie światła. Takie funkcje wykorzystuje np. taśma RGB 150 w żelu.

rodzaje sterówników do led z pilotem


Rodzaje sterowników do LED
Rynek oświetleniowy obfituje w przeróżne sterowniki i piloty do oświetlenia LED. Wśród nich znajdziemy ściemniacze umożliwiające regulowanie jasności świecenia czy też włączenie efektu migania światła. Niektóre ze sterowników (np. Sterownik BICOLOR RF LED 4-strefowy/ Multi White) przeznaczone są do konfigurowania taśm bicolor i umożliwiają zmianę barwy z ciepłej na zimną lub odwrotnie, a także łączenie obu barw w celu uzyskania barwy neutralnej. Posiadają również funkcję ściemniania i rozjaśniania światła oraz oświetlenia nocnego.

W przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń mamy do dyspozycji wielofunkcyjne sterowniki i piloty, pozwalające na uzyskanie dowolnych kolorów świecenia. Dla przykładu nowoczesny sterownik LED RGB z 4-strefowym pilotem RF umożliwia kontrolowanie aż czterech stref LED w zasięgu 30 metrów. Oferuje on liczne funkcje zmiany kolorów, programowania własnej sekwencji barw, włączania poszczególnych stref i wiele innych opcji.

Jeśli zaś chodzi o same piloty, do wyboru mamy przyciskowe lub dotykowe. Do bardziej zaawansowanych technologicznie zaliczamy piloty wykorzystujące fale radiowe ze względu na to, że nie wymagają one nakierowywania bezpośrednio na urządzenie LED, co przekłada się na komfort użytkowania. Wszystkie niezbędne sterowniki i piloty do oświetlenia LED oraz inne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy!