Komfort życia codziennego – oświetlenie meblowe

Post z Oświetlenie LED i podobne 29-03-2018
Komfort życia codziennego – oświetlenie meblowe

Wymieniając zalety oświetlenia LED, zwykle zwracamy uwagę na jego energooszczędność, stosunkowo prosty montaż i wiele możliwości konfiguracji. Dziś odpowiemy sobie na pytanie, w jaki sposób oświetlenie meblowe może wpłynąć na komfort codziennego funkcjonowania.

Nowoczesne systemy zasilania dają nam możliwość montowania do profili LED wyłączników dotykowych lub ruchowych. Dzięki nim zarządzanie oświetleniem w sypialni czy w garderobie jest znacznie wygodniejsze niż kiedykolwiek do tej pory! Dla przykładu, gdy wstajemy wcześnie rano i jest jeszcze ciemno, automatycznie włączające się LED-y w szufladzie z bielizną lub biżuterią ułatwią nam znalezienie rzeczy, których potrzebujemy, bez konieczności zapalania światła w całym pomieszczeniu i budzenia innych domowników. Inteligentny wyłącznik posiada m.in. oprawa Polarus P, ceniona właśnie ze względu na to praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Więcej niż wygoda
Podobnie jest z oświetleniem LED w kuchni. Łagodne światło funkcyjne pozwoli nam o wiele szybciej i łatwiej znaleźć w konkretnych szafkach to, czego potrzebujemy, bez wcześniejszego oświetlania całego pomieszczenia, co bywa irytujące, zwłaszcza jeśli dopiero przed chwilą wstaliśmy z łóżka. Z kolei gdy zamontujemy panel LED nad blatem kuchennym, z łatwością przygotujemy posiłek, a łagodne światło nie będzie razić nas w oczy. Ponadto oprawy LED przekładają się na szereg zalet estetycznych – wprowadzają do kuchni dynamikę i ocieplają ją wizualnie, a do tego – w połączeniu z przeszklonymi szafkami – pozwalają wyeksponować zawartość mebli. Wielofunkcyjność i łatwość doboru opraw LED do powierzchni mebli sprawia, że są one rozwiązaniem prostym i wygodnym niezależnie od pomieszczenia, w którym chcemy je zainstalować. Kuchnia, sypialnia, salon czy garderoba – sprawdzą się wszędzie, umilając Ci wykonywanie codziennych, nawet tych najbardziej błahych czynności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem opraw LED zaprojektowanych specjalnie z myślą o oświetleniu meblowym.