Odpowiednie oświetlenie – pozytywny nastrój

Post z Oświetlenie LED i podobne 02-03-2018
Odpowiednie oświetlenie – pozytywny nastrój

Czynności wykonywane w łazience mają większy wpływ na nasze prawidłowe funkcjonowanie, niż moglibyśmy przypuszczać. Co się za tym kryje?

Codzienne rytuały towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów – są nam po prostu potrzebne. Nie przywiązujemy do nich większej wagi, spełniamy je machinalnie, często mając myśli zajęte czymś zupełnie innym. To, co powtarzalne, daje nam jednak nieocenione poczucie stabilności. Warto więc nie tylko zadbać o to, by mieć jakieś stałe punkty w życiu, ale również zatroszczyć się o ich tło – zastanowić się, w jaki sposób te czynności wykonujemy, w jakim miejscu, o jakich porach, czy sprawiają nam one przyjemność, czy może raczej frustrują. Komfort realizowania codziennych rytuałów przekłada się na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Wniosek? Sprawmy, aby były one dla nas czymś miłym i dostarczały nam jak najwięcej zadowolenia!

Światło na dzień dobry
Jednym z obiektów, przy których wypełniamy nasze dzienne rytuały, jest łazienkowe lustro. Nakładanie makijażu sprawia, że to kobiety spędzają przy nim najwięcej czasu, jednak nie oszukujmy się – panom również zdarza się zabawić przy nim dłuższą chwilę, choćby na goleniu się, pielęgnacji zarostu czy układaniu fryzury. Każdą z tych czynności należy wykonywać dokładnie i precyzyjnie, a to z kolei może okazać się niemożliwe bez odpowiedniego oświetlenia.

Samo oświetlenie ogólne to zwykle za mało. Aby dobrze widzieć się w lustrze, potrzeba oświetlenia miejscowego – takiego, które będzie skupiać się na konkretnym obiekcie, w tym przypadku na naszej twarzy. Lampa przeznaczona specjalnie do montażu nad lustrem powinna emitować światło chłodne w celu zwiększenia kontrastu i, co za tym idzie, uwypuklenia detali. Warto jednocześnie pamiętać, by barwa była jak najbardziej zbliżona do barwy światła naturalnego, dzięki czemu odcienie zastosowane w makijażu po wyjściu z domu będą wyglądać tak samo jak podczas jego nakładania. Uwagę powinniśmy zwrócić również na oprawę LED – dzięki oprawie mlecznej światło nie będzie rzucać dużego cienia ani przesadnie wyostrzać szczegółów.

Błahe rzeczy, a jak wiele mogą zmienić! Gdy zastanowisz się, ile czasu w ciągu dnia, tygodnia i miesiąca spędzasz w łazience, zdasz sobie sprawę z tego, że miejsce to jest Ci naprawdę bliskie. Zadbaj więc o nie, by czuć się w nim jak najlepiej, a z pewnością pozytywnie wpłynie to na Twoje samopoczucie.

Odpowiednie oświetlenie do swojej łazienki wybierzesz w naszym sklepie. Zapraszamy!